Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Gabina Fárová // FOTOGRAFIE

6. 9. - 30. 10. 2019O autorce


Gabina Fárová (*1963 v Praze). Vystudovala obor fotografie na Střední grafické škole v Praze, 1982 - 1984 byla fotoreportérkou družstva Fotografia a působila i jako manekýnka. Mezi roky 1986–1990 studovala FAMU. Je spoluzakladatelkou družstva Radost vydavatelství časopisu POST. Vystavuje doma i v zahraničí. Fotografie Gabiny jsou ve několika českých a v několika světových uměleckých kolekcích.


Jáchym Topol o Gabině Fárové


Gabina Fárová, fotografka, vykřičená tím, že se zapletla s krásou.Gabina pracuje v letitých cyklech, přičemž ráda využívá výkonných fetišů z osobního arsenálu. Tak v Posouvání své úchvatné modelky tvrdošíjně snímá optickou čočkou v dřevěném rámu z ateliéru Josefa Sudka a k ustrnutí je občas přiměje použitím matrice jazzové desky z pozůstalosti svého tatínka, Libora Fáry.V cyklu Kaleidoskop rozmetává nahá těla v donekonečna se měnící lidskou mandalu, vířící až kamsi do vesmíru. V souboru Manévry zas nechává božské vodní nymfy poněkud rizikově mazlit se i válčit s tlupou zpustlých vojáčků. Přátelská i drsná Gabina s nahými těly pracuje s bravurou, zděděnou i po starých mistrech. Patří k nim i takový vyznavač půvabu, jakým byl Alfons Mucha. A ač to snad není jejím záměrem, činí tím náš roztěkaný svět, obyvatelnějším.


... z textu Poselství na věky Oleg Homola

fotografka Gabina Fárová


V dnešní době, kdy je obsedantní neurózou lidstva fotit všechno, všude a pořád,-je lehce mystické dílo Gabiny Fárové ostrůvkem mimo čas a prostor. Svoji autorskou tvorbu realizuje klasickou mokrou cestou. Teď by se hodila vyčpělá úvaha “opravdickej fotograf fotí na filmy”, ovšem Gabina toho o technice mnoho nenamluví.Když už o své práci něco řekne, tak je to z úplně jiného soudku: “Více měně si myslím, že fotografovat neumím, je to spíš jako nutnost, kterou v sobě člověk má a nemůže se jí vyhnout…”


www.gabiafarova.com
164 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše