Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Jan Svoboda - Josef Svoboda // Afinity

9.10. - 4.12.2015


Jan Svoboda


Žije a pracuje v Radňovicích č. 1.


Jan Svoboda se výtvarnou tvorbou zabývá od začátku 80. let, nejprve při zaměstnání, od roku 1990 již naplno. Jeho hlavním oborem je malba (olej na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. 


Motivy maleb byly figury, předměty, symboly pojímané ve zkratce, s humorem, archetypálně.


Kolem roku roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke čtvercům, kruhům, čarám, bodům a křivkám, či pouze barevným plochám. V této elementární rovině setrvává dodnes.


Jan Svoboda nemá výtvarné vzdělání a není organizován v žádné umělecké skupině. Na svém kontě má více než 130 samostatných výstav a několik společných (především s Rostislavem Pospíšilem, synem  Ondřejem a Jindřichem Štreitem).


Josef Svoboda


Fotografování: vážněji cca 7 let 


Témata – nejprve téměř vše, poslední 4 roky zaměření na hledání výtvarně působících detailů v městském prostoru

Výstavy – r. 2013 společná s malířem Janem Svobodou  prezentace fotografií v časopise Photo Life/ČS Fotografie


Záliby: v zimě projížďky na běžkách, zbytek roku projížďky na kole

46 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše