Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Jiří Kovanic // Fotografie

Aktualizace: 11. čvc 2019

4.10. - 28.11.2013
Výstava se sestávala v zásadě ze dvou částí.

První byla černobílý soubor fotografií reflektující život v 70. a 80. letech 20.století. Druhá byla tvořena barevnými záběry vzniklými v posledních cca 8 letech. Oba soubory lze zařadit do tzv. "subjektivního dokumentu". Autor má rád absurdní situace a humor. Na jejich pozadí se snaží zachytit svůj pocit z doby i širší souvislosti.

Výstava obsahuje přes 60 fotografií, cca 30 ks formátu 60x80 cm, 35 ks formátu 40x50 cm a další.


Jiří Kovanic


Narozen 1952 v Praze.

Po maturitě na SPŠE v roce 1971 pracoval jako laborant v Tesle Hloubětín a jako zkušební technik v ČKD Kompresory.


V letech 1976 - 1980 vystudoval na FAMU v Praze obor umělecká fotografie u prof. Jána Šmoka a doc. Pavla Štechy. Od roku 1981 pracuje jako fotograf na volné noze v oblastech zátiší, skla, portrétu, architektury, divadelní fotografie a reportáže.

V letech 1982 až 1987 působil jako fotograf divadla DISK.


Spolupracuje s reklamními agenturami, nakladatelstvími, galeriemi i firmami z různých oborů. Jeho fotografie tvoří doprovod publikací a katalogů, hlavně z oblasti architektury a výtvarného umění.

Ve své volné tvorbě se věnuje subjektivnímu dokumentu a zátiší. Člen Asociace profesionálních fotografů ČR. Zastoupen ve sbírkách UPM Praha a Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci.

Heslo v Encyklopedii českých a slovenských fotografů, ASCO Praha, Praha 1993.
51 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše