Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Martin Vybíral // Rozetmívání

Aktualizace: 11. čvc 2019

29.4.-17.6.2016

V 80. letech působil jako fotograf v reklamní agentuře a tiskárně.

Od roku 1982 se zabývá také divadelní fotografií. V oblasti užité fotografie spolupracuje s celou řadou reklamních agentur a vydavatelství, především pak s Moravskou galerií v Brně a Muzeem Brněnska.


Výstava fotografií s názvem Rozetmívání

v Q - galerii obsahuje část mé tvorby, která je vytvářena klasickou černobílou analogovou technikou. Nejnovější snímky vznikly velkoformátovou kamerou a následným kontaktem.

V žádném případě neopovrhuji moderní digitální technologií. Mnohé fotografie vznikaly souběžně digitální i klasickou technikou. Musím se přiznat, že klasika mi přes svou pracnost, a možná právě pro svou pracnost, umožňuje lépe zobrazit myšlenku, pocit, vyžaduje vyšší stupeň soustředění, ztišení a kontemplaci. 


Termín Rozetmívání použil při zahájení mé výstavy v roce 2008 Antonín Dufek. Postupem času jsem na tomto souboru dále pracoval, vytvářel další snímky antikvární technikou, často s jemným využitím zábleskového světla. Záblesk dovoluje vyjmout a překvapivě zdůraznit objekty v popředí, zatím co okolí se ponoří do temnějších odstínů šedi.

30 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše