Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Pavel Adamec // Harmonická příroda

Aktualizace: 11. čvc 2019

27. 4. 2019 – 25. 6. 2019


PAVEL  ADAMEC


malíř a pedagog, narozen 16.11.1944 v Brně, zde také žije.


Absolvent oddělení malby na Škole uměleckých řemesel v Brně ( 1965, prof. Jiří Coufal), kde v letech 1978 - 2011 vyučoval malířským technikám.


Uskutečnil řadu samostatných výstav , jako spoluautor se podílel na výtvarných dílech v architektuře v Brně i jiných místech. Realizoval iluzivní malby v soukromých interiérech ve Vídni a v penzionu na Jesenicku. Kresbami doprovodil desítku knih, např. Klíč ze dna paměti, Utonulý mlýn a Co zůstalo za lubem autorky Vlasty Urbánkové, Antieva, Životopis a Dopisy Anny Pammrové nebo Moje Jeseníky Věry Lejskové a další.


Píše různé texty, básně a črty, které občas uveřejňuje v různých periodikách (soubor črt Setkání v Paříži, vydaných k jeho šedesátinám).


Spolupracuje výtvarně i literárně se Společností Anny Pammrové v Tišnově. Hlavním tématem jeho maleb je příroda – krajina, stále kreslí v přímém kontaktu s krajinou a od roku 2005 maluje výhradně akvarely v exteriérovém zahradním ateliéru na Červeném kopci v Brně.


O své práci a k současné výstavě nazvané Harmonická příroda napsal:              

„Stále hledám a stále také nacházím harmonickou neporušenou nezničitelnou přírodu. Nacházím ji především v sobě, někdy v zahradě, někdy v lese, ale i tam se často nenávratně ztrácím. Vystavené malby mají většinou názvy, ale já je záměrně neuvádím. Chci , aby si v nich každý našel ten svůj kousek harmonické přírody , aby ho poznal, aby ho v sobě uchovával, aby s ním žil, jak ve chvílích nepohody, tak i radosti.“111 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše