Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Pravoslav Flak // Barevný svět

Aktualizace: 18. čvc 2019

11.5. - 20.6.2018Pravoslav Flak, Mgr.


Žije a pracuje v Praze a v Třebutičkách.

Narodil se v roce 1954 v Ostravě. V roce 1974 maturoval na gymnáziu v Praze - Vysočanech. 

V letech 1976 - 1981 studoval na Filmové a televizní fakultě AMU - obor kamera.


Jako kameraman pracoval např. na projektech:  Alles gute, Žito, Banánové rybičky, Curicullum vitae, Bílá místa, Dílo zkázy - dílo obnovy, Zpráva z Chabařovic, Bakaláři, Genius loci - Český Krumlov, Signum circuli, Český kámen, seriál Ulice, Vražda kočky domácí, Poslání, Podraz, Kluci to je víla, Kus dřeva ze stromu, Příběhy řeky Ohře, Čtyři pětky a mnoha dalších.


Jako fotograf se věnuje výhradně své volné tvorbě. Své práce prezentoval na mnoha společných výstavách doma: Muzeum moderních umění Benešov, Státní okresní archiv Semily, Královské poříčí- statek Bernard, Státní zámek Sázava, Státní zámek Vlašim, Masarykův onkologický ústav Brno, galerie Opera - Ostrava, Státní úřad pro jadernou bezpečnost, galerie KLEMO - Zvolen, divadlo TICHO - Bratislava.


Je zakládajícím členem tvůrčí skupiny FOTOLEJ.

Samostatnými výstavami se prezentoval např.: Golem klub Praha, Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad, galerie U Botiče, galerie Granát, Muzeum moderních umění Benešov, Státní Okresní archiv Semily, Studio Mat, Česká kulturní centra ve Vídni a ve Varšavě, Český statistický úřad, Státní úřad pro jadernou bezpečnost, Galerie Templ, galerie “ Dvojčata” Litoměřice. Je spoluzakladatelem dnes již tradiční prezentace Kameramani fotografují.


Od března 2018 zastoupen galerií U Adama na Karlštejně.


Je nositelem Zlaté medaile - INTERNATIONAL PHOTOGRAPHIC SALON OF JAPAN 1993 Zastoupen advokátní kanceláří  BKF - AK.
53 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše