Q galerie

Q galerie je inspirující místo, kde se můžete pravidelně setkávat s kvalitním uměním. Bývalá Kounicova sýpka z roku 1862 se s novým miléniem stala prostorem, kde se prezentují významní autoři v českém
i mezinárodním kontextu.


Už samotná budova sýpky z 19. století, je ukázkou citlivého skloubení historické památky s moderní architekturou. Její rekonstrukce získala zvláštní ocenění v soutěži Stavba roku 2009 Zlínského kraje.

Ve zdech naší galerie se prezentovali umělci zvučných jmen, mezi které patří: Jindřich Štreit, Ivan Theimer, František Chrástek, Jiří Kovanic, aj.

 
 
Vyhledat
  • Q STUDIO

Zdeňka Hanáková, Petr Holub, Petra Kašparová, Robert Moudrý, Martin Špaček/Nejdůležitější je světlo

Aktualizace: 11. čvc 2019

5.9.2014
Zdeňka Hanáková uvedla na výstavě fotografie ze souboru MYself :

Zaměřuji se na živou fotografii, převážně na ztvárnění energie ženského těla. Inspiruje mě tanec, vnitřní napětí a ladnost pohybu člověka. Soubor " MYself " je o zkoumání a nacházení identity. Snažím se, aby moje snímky v divákovi zanechávaly příjemné meditativní naladění a provokovaly ho k zamyšlení.


Petr Holub uvede dílo ze souboru e-lighting:

Nejdůležitější je světlo  … Žárovka. Na pohled jednoduchá, mění elektřinu na světlo. Dotek designu i emoce. Budiž světlo! 


Petra Kašparová uvede na výstavě šperky:

Pro šperky, které Vám zde představuji jsem volila převážně techniku šitého a háčkovaného šperku, použitým materiálem je především sklo doplněné polodrahokamy, okrajově i několika drobnostmi z polymeru. Inspirací pro tvorbu je mi často samotný materiál, hlavně rozmanitě zpracované sklo či struktura a energie přírodního kamene, fascinující hra světla a jeho různé "nálady", a také lidé, pocity, situace - to vše se může přetavit do konkrétního tvaru...


Robert Moudrý uvede na výstavě obrazy:

Přijímám inspirace a vyjadřuji je v několika tvůrčích oborech. Někdy přijde idea skrze kámen, nebo text, který napíši, a já ji vyjádřím i malbou, nebo mi k obrazu přijde text. Nejde mi o to se pevně ukotvit v nějakém profesním oboru, ale propojuji je v sobě a nechám otevřené cesty pro vyjádření tvořivosti. Je to pro mě neustálé objevování, a jsem přitom stále na začátku.


Martin Špaček uvede na výstavě fotografie:

Fotografie, které zde vystavuji jsou o mně, o mém uvědomování sama sebe, únavě, radostech i strachu. Fotím málo a když už se donutím fotit tak to pro mě musí mít smysl, jestli to někoho pobaví budu rád. Aby byli spravně pochopeny doplňuji fotografie texty. Texty s obrazem,  zároveň plní funkci osobního deníku. Neumím ve své tvorbě nafotit fotku jen s důrazem na kompozici, nebo jen o tónovém poměru, rytmu, čistou abstrakci, když náhodou něco takového nafotím, tak se mi zdá že je to málo. Stále se snažím zbavit se ve svých fotografiích příběhu, třeba se to jednou povede.
17 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše